Bana Ulaş
Adres:
Beykoz Yalıköy İstanbul / Türkiye
Email:
info@helloesraozcan.com
© Copyright 2017 Setup34 Digital Agency.

Fotoğrafçı Esra Özcan düğün fotoğrafları olmayan engelli çiftlerin mutlu anlarını ölümsüzleştirmek için ‘Aşk engel tanımaz’ projesini hayata geçirdi.

Ekibiyle 7 yıldır düğün fotoğrafçılığı yapan Esra Özcan bu sefer engelli çiftler için yola koyuldu. ‘Aşk engel tanımaz, vizörüm gönülden seninle’ projesini başlattı. Proje kapsamında düğün fotoğrafı olmayan çiftlerden çekimler için ücret almayan Özcan’a çiçekçi, düğün arabacısı gibi pek çok meslek alanından da destek geliyor. Dünya’da ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Özcan, zor yaşam şartlarında hayatlarını devam ettiren engelli bireylerin hayatlarında güzel bir iz bırakmak için yola çıktıklarını ifade etti. Türkiye’de 800, Almanya, İspanya, Fransa ve Belçika’da 200 profesyonel fotoğrafçının destek verdiği projede tüm masraflar sponsorlar tarafından karşılanıyor. Kısa sürede çok fazla destek talebi aldık’ diyen Özcan, “Şu anda destek olmak isteyenleri geri çevirmek zorunda kalıyoruz” dedi.

Aşkları engelsiz

Proje kapsamında ilk çekim, 5 yıllık evli olan ancak daha önce düğün fotoğrafı çektiremeyen Ayça ve Murat Özeker çiftiyle gerçekleştirildi. Özcan ve ekibi çekimler için Aydın’da yaşayan çiftin yanına gitti. Çiftin tüm masrafları proje kapsamında karşılandı. Çekimlere çiftin 2 yaşındaki oğlu da katıldı. İstanbul Üniversite Bale mezunu olan ve mezuniyet gecesi geçirdiği motor kazasında felç kalan Mehmet Sefa ve eşi İpek Sefa’da objektif karşısına geçti. Tanışmalarının üçüncü saatinde evlenme kararı alan çift 13 Nisan 2016 tarihinde evlenmişti. Fotoğrafları ise 1 yıl sonra ‘Aşk Engel Tanımaz’ projesinde çekildi.

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/iyilik-engel-tanimaz-1054263-yasam/

Comments are closed.